نرم افزار CRM چیست؟

نرم افزار CRM چیست؟

همانطور که آگاه هستید، دنیای امروز ما یک دنیای پیشرفته و اطلاع رسانی است و با توجه به صحنه رقابت تنگاتنگی که امروزه بین شرکت ها، ادارات و موسسات دایر است، یکی از اصول اولیه برای بقا و پیشرفت، تمرکز بروی یک ارتباط خوب بین شما و مشتریان می باشد، واضح است كه اولين وسيله ارتباطي و اطلاعاتي در عصر حاضر استفاده از نرم افزار CRM ميباشد ولی متاسفانه مشکلی که اکثر مشتریان وب با آن رو به رو هستند آن است که آنها زمانی برای یادگیری این نرم افزار ندارند و درگیر مشکلات خود هستند پس بنابراین آنها باید سیستمی را انتخاب کنند که انعطاف پذیر باشد و جوابگوی تمامی نیازهای آنان باشد.

پیش از یادگیری و اطلاعاتی در مورد این نرم افزار باید بگوییم، بهتر است این کلمه را بدرستی اصلاح کنید. CRM به تفکیک کلمات خود خوانده می شود (سی آر ام ). حال که نحوه ی خواندن این کلمه را خواندیم به بررسی ریز این کلمه می پردازیم. CRM مخفف Customer relationship managment می باشد و امروزه مدیریت ارتباط با مشتری را با این کلمه می شناسند.

نرم افزار CRM چیست؟

crm از جمله نرم افزارهایی ست که بواسطه نمودار ها و آمارهای اطلاعاتی به کاربران کمک میکند که ارتباط بهتری با مشتریان کسب و کار داشته باشند و می تواند در برنامه بعدی مشتریان، راهنمای خوبی باشد. افرادی که در کسب و کار از این برنامه استفاده می کنند، می توانند اطلاعات مشتریان را ذخیره و نگهداری کنند و به سوابق همکاری خود با آنها دسترسی داشته باشند و ضمنا به پیگیری بهتر مشتریان برسند و براحتی برای گروه‌ های مختلف مشتریان ایمیل یا پیامک ارسال کنند پس برای مدیریتی آسان و پیش بینی شده حتما نرم افزار مایکروسافت CRM را نصب نمایید.

یکی از قابلیت های مهم و کاربردی نرم افزار CRM اینست که مشتریان می توانند فاکتورهای خود را مشاهده و بصورت آنلاین پرداخت هایشان را انجام دهند. این قابلیت باعث صرفه جویی در وقت کاربران می گردد. این نرم افزار بعنوان یک شاخه اصلی می باشد که اطراف آنرا انواع شاخه های فرعی و کارآمد فراگرفته است که از جمله این شاخه های فرعی متصل به شاخه اصلی میتوان به مواردی همچون یک پایگاه داده ای متمرکز برای اطلاعات سرنخ ها و مشتریان و تعاملات آنها با شرکت، خودکارسازی برخی از فرایندهای بازاریابی و فروش، منظم کردن، دقیق کردن و سریع کردن فرایندهای پیگیری، تحلیل و بررسی اثربخشی تبلیغات، بهبود همکاری تیمی در فروش، بهبود مهارت های فروش کارمندان فروش و امکان گروه بندی هوشمند روی اطلاعات سرنخ ها و مشتریان با توجه به تعاملات آنها اشاره کرد.

از جمله فاکتورهایی که در انتخاب یک نرم افزار CRM موثر است شامل: کاربری آسان، امکان مشاهده اطلاعات در تلفن همراه، شخصی سازی، آموزش مناسب، بروز رسانی های مرتب نرم افزار توسط ارائه کننده، APIهای باز، سیستم ابری، امنیت بالا و تیم پشتیبانی مناسب می باشد. افراد با استفاده از این نرم افزار می توانند در عرض کمتر از یک دقیقه پیش فاکتور را صادر و با یک کلیک آن را به ایمیل یا فکس مشتری ارسال کنند. شکی نیست که مشتری شگفت زده می شود و این امر باعث جذب مشتری می گردد و مایکروسافت یکی از بهترین مارک هایی ست که به شما خواهد گفت که چرا نرم افزار CRM بهترین انتخاب است؟

افرادی که با این نرم افزار فوق العاده پیشرفته کار می کنند، میتوانند توسط ابزارها و ماژول های مختلف، فعالیت های بازاریابی قبل از خرید را انجام و فعالیت های پس از فروش را افزایش دهند. این نرم افزار گزارش و نمودارهای مختلفی از ارتباط شما با مشتریان را نشان می دهد که کدام مشتری به صورت نقد و یا اقساط از شما خریداری کرده اند. سی آر ام بعنوان یک نرم افزار کاربردی بیشتر برای مدیریت یکپارچه شرکت های تولیدی، بازرگانی، هواپیمائی، خدماتی، صنعتی، تولیدی، صادراتی مورد استفاده قرار میگیرد و در نتیجه این نرم افزار باعث افزایش زنگ خور مشتریان شده و درصد بیشتری از فرصت ها را تبدیل به مشتری میکند و فرایند های بازاریابی هوشمندانه تر و بهینه تری رخ می دهد.

پس نتیجه می گیریم که نرم افزار CRM یا مدیریت ارتباط با مشتری ابزاری فوق العاده پیشرفته برای کسب و کار و ارتباط با مشتری می باشد که از جمله مزایای این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد فقط توجه داشته باشید که این یک نرم افزار وابسته به وب می باشد و باعث میشود بروی مشتریان خود تمرکز بیشتری داشته باشید.

  • داده هایتان را متمرکز می کند
  • ورود اطلاعات را خودکار می کند
  • سابقه ی کامل از تمامی تعاملات کسب و کارتان را ذخیره می کند
  • همه ی تعاملات فروش را پیگیری می کند
  • زمان پیگیری تماس هایتان را برایتان یادآوری می کند
  • ارتباطات تیمی موثر را تسهیل می کند
  • فرآیندهای کاری شما را انجام می دهد
  • به شما زمان بیشتری می دهد
  • با شرکت و کسب و کار شما رشد می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *