روشی برای تهیه غذای گربه و سگ ارزان

روشی برای تهیه غذای گربه و سگ ارزان

برای آنهایی که صاحب سگ یا گربه هستند حتما پیش آمده که سر این دوراهی قرار بگیرند که غذای حیوان خانگی را در منزل تهیه کنند یا از پت شاپ بخرند؟ در این یادداشت به بررسی تهیه غذای سگ و گربه ارزان اشاره خواهیم کرد.

تهیه غذای سگ و گربه ارزان

یکی از راه‌های تهیه غذای سگ و گربه ارزان قیمت این است که از غذاهای خانگی استفاده کنید. البته در استفاده از غذای خانگی به عنوان یک غذای سگ و گربه ارزان باید نکاتی را مد نظرتان قرار دهید از جمله این که غذایی که به عنوان خانگی تهیه می‌کنید باید از تنوع کامل و کافی برخوردار باشد و ویتامین‌ها و املاح کافی داشته باشد تا گربه و یا سگ دچار کمبود ویتامین و یا مشکلات گوارشی نشود. در این روش، تهیه غذای سگ و گربه برای شما ارزان تمام خواهد شد.

در مورد گربه‌ها اگر می‌خواهید به آن‌ها غذای خانگی بدهید می‌توانید از غذاهایی چون گوشت پخته شده، ماهی، مرغ و ماست، آب مرغ، پنیر، و شیر بدون لاکتوز استفاده کنید. برای این که غذای سگ و گربه ارزان تهیه کنید باید مراقب باشید کیفیت غذا را حتماً مد نظر قرار داشته باشید باید غذای مناسب با حیوان خانگی خود به او بخورانید تا دچار بیماری و یا مشکلات دیگر نشوند.

غذاهای خطرناک برای گربه‌ ها

اگر می‌خواهید از روش خانگی برای تهیه غذای سگ و گربه استفاده کنید و غذای سگ و گربه ارزان برای شما تمام شود باید یک سری نکات را رعایت کنید باید توجه داشته باشید که برخی غذاها هستند که برای گربه‌ها می‌توانند خطرناک باشند مانند شیر نوزادان و یا الکل استفاده از این‌ها ممکن است سبب مرگ گربه‌ها شوند. استفاده از پیاز و سیر در غذای گربه‌تان موجب اختلال و حساسیت‌های مختلفی در بدن حیوان بیچاره خواهد شد. در استفاده از ماهی هم زیاده روی نکنید و حتی تن ماهی‌ها و همچنین نوشیدنی‌هایی هستند که برای قلب و سیستم عصبی گربه خطرناک هستند مانند قهوه، نوشیدنی‌های کافئین دار و چای. اگر هم می‌خواهید از مرغ و یا گوشت استفاده کنید حواستان باشد که با استخوان به گربه این غذا را ندهید چون ممکن است دندان گربه‌ها آسیب ببیند و اختلالاتی در سیستم گوارشی این حیوان ایجاد شود.

از دادن غذای سگ به گربه جداً خودداری کنید اگر در این کار زیاده روی کنید مطمنا قلب گربه شما دچار مشکل خواهد شد. و ناراحتی قلبی برایش به وجود خواهد آورد. خرمالو و انگور و میوه‌هایی که دارای قند زیادی هستند می‌توانند برای قلب گربه شما مضر باشند پس در مصرف این نوع از میوه‌ها و غذاها دقت کافی کنید. ضمن تهیه غذای سگ و گربه ارزان دلیل نمی‌شود که هر غذایی که دم دست است به سگ و گربه یا هر حیوان خانگی دیگر بخورانید. باید ابتدا در موردش تحقیق کنید و اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید.

 

غذایی که دوست کوچولوی شما مصرف می کند، باید چند ویژگی مهم داشته باشد که غذاهای خانگی فاقد آن هستند:

  • باید دارای میزان مناسبی از مواد مغذی مورد نیاز بدن سگ و گربه باشد
  • هم بتواند انرژی مورد نیاز آنها را در حد مناسب تامین کند. نه بیشتر و نه کمتر!

 

غذای سگ و گربه‌ باید حاوی گروه های غذایی زیر باشد:

  • پروتئین (مثل گوشت، سفیده تخم مرغ و …)
  • چربی (مثل چربی های گیاهی یا حیوانی)
  • کربوهیدرات (مانند برنج، سیب زمینی، گندم، پاستا و …)
  • ویتامین ها
  • مواد معدنی (آهن، پتاسیم، کلسیم، فسفر، …)
  • اسیدهای چرب ضروری (امگا 3 و 6)

کم یا زیاد بودن این مواد غذایی توی رژیم غذایی گربه و سگ شما، در طولانی مدت می تواند موجب بیماری آنها گردد. از طرف دیگر، هر سگ و گربه ای با توجه به نیازهایش به ترکیب خاصی از مواد غذایی نیاز دارد. پس همواره سعی کنید تا غذای مناسب حیوان خود را تهیه کنید.

پت شاپ روژدا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *