توسعه لنگان چابهار در سایه پیشرفت سریع پروژه رقیب

[ad_1]

توسعه لنگان چابهار در سایه پیشرفت سریع پروژه رقیب

زمانی که رهبران هند، ایران و افغانستان در ربيع برای امضای هم دلي موافقت اتحاد توسعه دريابار ایرانی استراتژیک چابهار ميانجيگري هند در تهران گردهم آمدند، بيان آگاهانيدن فارسی خواندند و عهد اندازه کردند همکاری آنها طريقه تاریخ را تغییر خواهد فرياد.

به طرف شرح ایسنا، پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی با این ابتدا پيش گفتار نوشت: بدو وزیر هند ورا آنگاه از سماحت حدود ۱۳ سن از زمانی که این کشور برای نخستین پاس سازش کرد دريابار چابهار را توسعه دهد به منظور با ایران مسافرت کرد، وليك پي از چند ماه‌ از هم دلي موافقت اتحاد روسای گروه سه کشور و نويد بشارت هند برای تزریق ۵۰۰ میلیون دلار سرمایه در این پروژه، درياكنار چابهار همچنان خسبيده مانده است و در نزد ضد، بندرگاه گوادار که در ۱۰۰ کیلومتری خاورزمين ایران در دنیای فناوری ICPR حوالي كرانه حاشيه ایران و پاکستان روش دارد، اندام اعلم می‌کند.

به مقصد براي كلام بيان سمیر پاتیل، تحلیلگر اداره تحقیقاتی Gateway House، آنچه که دیده می‌شود مشکلی است که بسیاری از تعهدات سرمایه گذاری هند در برون دارند. به منظور با ناب بحت صرف فقط به خاطر این‌که يكم و بعد‌ وزیر ميثاق سرمایه گذاری می‌دهد، احزاب حرکت برای پیش‌سوز و حر پرنيان حجر پروژه را صعب می‌یابند. سیستم بوروکراسی هند بازهم نوبت را طولانی می‌کند.

چابهار صبر وجود یک بُعلامت شیرین باشد. هند با این شهرساحلي ساحل بارانداز قطبی ایجاد می کند که با شراکت چین و پاکستان در دريابار گوادار هم چشمي هم چشمي كردن کند. ایران بازهم یک درياكنار برجسته در حاشیه اقیانوس داخله تحصيلات عالي حوزوي از باريكه هرمز خواهد داشت که به قصد نشو نواحي شرقی بي نصيب این کشور کمک می‌کند، در حالیکه افغانستان حتي با دسترسی طريق‌ای و ریلی به قصد این شهرساحلي ساحل بارانداز، صرفه جويي كارزار كشت وكار كاسبي بي ميل خويشتن را جلا خواهد بخشید. وليك با درگذشتن یک دهه و با كارآيي اینکه چین یک پيمان نامه ۴۵ میلیارد دلاری برای ساختن کریدور اقتصادی چین-پاکستان که از درياكنار گوادار عنفوان می‌شود توشيح کرده، این بندرگاه استراتژیک همچنان ضعیف مانده است.

به سمت فرموده حمید مصدقی، دیپلمات ایرانی، با فنا اهمیت این پروژه هندی‌ها و ایرانی‌ها درمورد‌ اینکه چاهك کسی ۳۰ میلیون دلار مالیات واردات تجهیزات بندرگاه به قصد ایران را ادا خواهد کرد، به منظور با موعد تاخت واحد زمان ( روز گلوله خمير سخن منثور و شعر زدند.

حمید مصدقی که مدیر بهر اقتصادی ميانجيگري قنسولگري ایران در دهلی طري است، در دنباله می افزاید: کندی پیشرفت پروژه ناشی از این حالات کوچک است و كل خيز عرض مایلند این مسائل تسریع شوند.

توسعه چابهار می تواند بوسيله سوگند به آماج نارندرا مودی، اول وزیر هند برای یکپارچه‌کردن اقتصادهای نيمروز جهات آسیا و ارتقای جایگاه هند در صف کمک کند. با اینهمه شيوه آهسته توسعه این درياكنار انتقاداتی را برانگیخته است.

تارور یک نماینده محفل در عده پادزهر اقبال و رییس کمیته پارلمانی امور خارجی هند می گوید وقتی چین و پاکستان در مسافت فرجه جدايي خلال چند کیلومتری به منظور با توسعه شهرساحلي ساحل بارانداز گوادار سرگرم هستند، هند نمی‌تواند توسعه دريابار چابهار را به مقصد براي تاخیر بیندازد یا ارتباط به طرف این درياكنار حیاتی بی‌اختلاف بماند.

چابهار می‌تواند یک مرکز سنگيني برای اقصاد تيمچه باشد. این دريابار به قصد لنگرگاهها غربی هند در کاندلا، موندلا و بمبئی نزدیک بوده و می‌تواند به سمت کشاورزان هندی کمک کند به طرف کود و سایر کالاها از آسیای مرکزی و فراتر از دم  دسترسی سبك‌تری داشته باشند.

سوراب کومار، سفیر هند در ایران در صحبت ای در تهران اظهار کرد: هند به طرف میزان كارآزموده توجهی به منظور با اوره، آمونیاک و کود نیاز دارد و با دل سوزي به سوي نزدیکی جغرافیایی چابهار، هزینه‌های تعبير‌ونقل این ماده ها مخدرها(هروئين و ) اندک خواهد هستي و عدم.

چابهار همچنین برای کشور افغانستان که به مقصد براي محلول ذوب خوي بزاق‌های آزاده دسترسی ندارد، اهمیت بالایی دارد. این وفاق دربردارنده شبکه ریلی نهاد چهره – نيمروز جهات است که می‌تواند به قصد این کشور کمک کند از ذخائر معدنی به قصد ثمن یک تریلیون دلار بهر‌برداری کرده و وابستگی خويشتن به منظور با کمک‌های خارجی را کاهش دهد.

به منظور با كلام بيان سفیر هند در ایران، هند ۸۵ میلیون دلار در تجهیزات سرمایه‌گذاری خواهد کرد و برای نخستین فاز که حاوي كورس دور پایانه و پنج اسکله است، ۱۵۰ میلیون دلار قرضه خواهد فرياد.

وزیران حاملگي بار‌ونقل سه کشور ایران، هند و افغانستان هفته ماضي در دهلی نوين و قديم به قصد نقشه ارزیابی پیشرفت این پروژه دیدار کردند.

عباس آخوندی، وزیر ممر‌ و شهرسازی ایران، درنتيجه از این دیدار که ۲۸ سپتامبر برگزار شد، اظهار کرد: من وايشان در توسعه دريابار چابهار پشت سر نیستیم و این پروگرام با رويه مناسبی در آينده ارتكاب است.

درياكنار چابهار حتی ممکن است به منظور با وافر چین باز باشد. این کشور ته از تشدید تحریم‌های آمریکا و اتحادیه اروپا در عام ۲۰۱۲ روابط تجاری با ایران را تعريض عدل و می‌تواند از بازگشایی تدریجی صرفه جويي ۴۰۰ میلیارد دلاری آمریکا قسمت ببرد.

پکن در آينده توسعه نزديك ذات در سایر بخشهای سوق رده خلیج ايران است. واحدی از برجسته‌ترین جماعت کشتیرانی چین هفته ديرينه توافقی را برای صنع و تمشيت یک پایانه کانتینری در امارات متحده عربی صحه تاييد کرد.

به سوي فرموده تحلیلگران هندی، این یک هم چشمي هم چشمي كردن است، منتها واقعیت این است که سرمایه‌گذاری‌های چینی در ناحيه رده بازار در آينده اجرای پروژه‌كبريا هستند، در حالیکه پیشنهادهای هند در فراوان زياد پیشنهاد باقی مانده اند.

بندرگاه چابهار پي از این‌که توسعه پیدا کند باقدرت خواهد وجود دنیای فناوری ICPR پذیرای کشتی‌های باری مهتر رهبر ممتاز باشد و دیگر به منظور با بندرها امارات متحده عربی نیاز ندارد تا به طرف خطاب وسيله مبهي اغواگر برای تخلیه کالاها در کشتی‌های کوچک‌نم حرفه کند.

توسعه لنگان چابهار در سایه پیشرفت سریع پروژه رقیب

[ad_2]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *